سمت چپ برادر بزرگوار جانباز حاج قربون

برای سلامتی حاج قربون صلوات
سمت راست حاج قربون و سردار شهید داخل زاده 

سلام  به رضا حسن زاده که پیشتر وقت خودتان را در رابطه با شهیدان و جانبازان و یاران دفاع مقدس قرار میدهید و در فضای مجازی نسل دوم و نسل سوم را با جان فشانی ها پدرانشان اشنا می کنید.


رضا جان با توجه به اینکه خود جنابعالی از یاران دفاع مقدس می باشید اگر خاطره مبارکتان باشد عکس ارسالی توسط واتس آپ که فرمودید مربوط به آزاد سازی خرمشهر در  جاده خرمشهر اهواز است رضا جان اگر یادتان باشد که حتما هست یاران خرمشهر در قالب یک تیپ بنام بدر همه اماده  پس گرفتن خرمشهر بودیم بعد از استقرار در منطقه در نزدیک  سه راهی دارخوین شادگان و استراحت در مرحله اول عملیات تعداد زیادی از یاران که شهید شدن جا گذاشتیم و عقب نشینی کردیم اما شب که شد همه یاران برای به عقب آوردن شهیدان اقدام و همه انها که تعدادشان کم نبود با درگیری شدید با دشمن به عقب آوردیم اما طولی نکشید که مرحله دوم عملیات با موفقیت انجام و تا نزدیکی نهر عریض  دارخوین به پیش رفتیم شهیدان زیادی دادیم قسمت عریضی از خرمشهر بود یعنی با یک یا علی توی شهر بودیم که من و تعدادی از یاران مامور شدیم از منطقه مهرزی که رودخانه سره راه داشتیم با یک قایق جی مینی که از نیروی داریایی گرفته بودیم داخل شهر شدیم با توجه به گستردگی عملیات در همه مناطق خرمشهر دشمن عقب نشینی کرده بود و ما با کمک واحد تخریب تا گمرگ بدون هیچ درگیری پیش رفتیم . رضا جان ادامه دارد ....

گمرک خرمشهر عراقیها با شنا کردن  در  رودخانه فرار را بر قرار ترجیح داده ند

 

حاج قربون کاملا یادمه ما اونشب از ساعت 12 شب تا 6 صبح خرمشهر رو کوبیدیم ( خمپاره مهرزی بودیم ) وقتی که بیسیم زدید و تقاضای قایق از مرکز کردید ما فریاد زنان الله اکبر شادی کردیم . فکر می کنم عباس خنثاری فرمانده خط مهرزی با شما بود .

حاج قربون, عملیات بیت المقدس, جاده خرمشهر اهواز, یادداشتی برای من

نوشته شده در ۱۳٩۳/۱٠/۱٢ساعت ۱۱:٢٥ ‎ق.ظ